Vábnička na srnce dlouhý plast
Kód: HU-2012295Související produkty
Detailní popis produktu
Popis výrobku:
Buttolo - Srnčí vábnička je v lovecké praxi ještě univerzálnější ve srovnání s gumovým míčkem Buttolo. Skládá se z půlkulatého, vydlabaného plastového těla pokrytého 2 plátky.
Návod Buttolo - Universal - Mund - Blatter
Jazýčky jsou drženy na místě 2 sponami a jsou ve správné poloze, když jejich špičky zakrývají konec dutiny. Krátká strana je vhodná pro srnčí pištění a vyděšené skřeky, dlouhá strana pro srnčí a srnčí skřeky, stejně jako pro trhací volání a bojácné skřeky. Tato kombinace je s výhodou kombinována v jednom přístroji, což znamená, že není potřeba velký počet přístrojů. Plavá píšťalka se vyrábí krátkou nohou, která se vloží mezi rty až po první takt, mírně se skloní dolů a krátce a jemně zafouká. Hovory obvykle vystačí se 2 sériemi hovorů, každý s 5 jednotlivými hovory a změnou hlasitosti. Mezi jednotlivými hovory jsou hovorové pauzy 2 - 3 sekundy, mezi sérií hovorů jsou pozorovací pauzy cca 20 - 30 sekund.
Pískání malých srnčat se vytváří dlouhou stopkou vložením nástroje (s Bakelitzovým jazykem dolů) asi 1 cm hluboko mezi pysky, změnou polohy a síly, dokud není dosaženo výšky tónu. Hovory začínají po zakňučení koloucha s pauzou na pozorování asi 2 - 3 minuty. Zpočátku se uskuteční 5 - 10 jednotlivých hovorů s různou hlasitostí. Pak asi 3 - 5 sérií po 5 voláních, pauzy v hovoru a pauzy v pozorování, jak je uvedeno pro volání kolouchů. Pokud nedojde k žádné reakci, je třeba se pokusit uspět s výzvou k demolici. S gumovým míčkem Buttolo lze pomocí výše uvedeného návodu generovat také kňučení koloucha, srnce a srny. Výbuch a výkřiky strachu jsou také produkovány s dlouhou stopkou. Nástroj je umístěn o něco dále mezi rty než při skřípání a prudce foukán dovnitř, přičemž typu a výšky hovorů, jak jsou foneticky umístěny na pásce, lze dosáhnout mírným pohybem nástroje. Výbušné volání je zvláště slibné u „tvrdohlavých“ peněz. Jedná se o 2slabičný pronikavý tón s mírně klesající výškou „pee-a“. Nejprve se ozve 5 - 10 jednotlivých zvuků v intervalech 2 - 5 sekund, poté cca 3 - 5 sérií po 5 voláních a s pauzami na volání a pozorování (jako u pískavých zvuků). Pokud na to není žádná reakce, výkřiky strachu lze použít ve vysoké říji pouze několika jednotlivými voláními. Výkřiky strachu jsou vytvářeny vložením nástroje mezi rty - jako při demoličním volání - a prudkým foukáním dovnitř o něco déle, ale s třesavým pohybem nástroje se vydává vibrující výkřik strachu "peeee-ä" (viz páska a kniha). Výkřiky strachu – stejně jako výbušné volání – jsou vhodné k tomu, aby jediným rychlým voláním zastavily skákající nebo driftující jelen, aby bylo možné jej oslovit (viz páska). Pokud po 30 - 40 minutách přetrvává neúspěšné olistění, je nutné porost listí vyměnit, ale po několika dnech jej lze znovu obsadit. Bakelitzův jazyk je smáčený slinami, zejména při tryskání a křiku, a měl by se proto osušit po několika sériích volání, nejpozději však, jakmile se sníží čistota tónu. Dlouhý jazyk se suší opatrným zvednutím špičky jazyka a otíráním spodní strany palcem (nebo kapesníkem). Krátký jazyk nelze zvednout tak daleko, proto se vysuší tenkým pruhem látky, který se pod jazyk podstrčí. Náhradní jazyky lze dodat později.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Srnčí zvěř |
---|---|
Hmotnost: | 1.5 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.